0212 445 60 14

Lamine Cam Nedir Özellikleri Nelerdir ?

Lamine Cam

Lamine Cam Nedir?

Günlük hayatta pek çok alanda kullandığımız, zorunlu ve vazgeçilmez parçalardan birisi de camdır.  Cam dünyası çok çeşitli ve farklı özelliktedir.  Cama özelliğini veren ve ham maddesi olan silis kum atomları ile kalsiyum, potasyum, magnezyum ve sodyum atomlarının birleşmesi ile meydana gelen sert ve saydam olarak meydana gelmektedir.

Maddenin katı ve sıvı hali arasında oluşan kırılabilir özelliğe sahip ve bir o kadar da sert olan cam çeşitleri 2mm incelikten başlayarak 19mm kalınlığına kadar farklı çeşitler içermektedir. Bina camlarından, evde kullanılan her çeşit malzemede karşımıza çıkan camların özellikle güvenlik sistemlerinde kullanılmaları çok önemlidir. Güvenlik sisteminde kullanılan lamine cam nedir? Lamine cam iki aynı veya farklı kalınlıktaki camın özel lamine fırınlarında arasına şeffaf ve sert bir cisim konularak birleştirilip, sertleştirilmiş halidir. Lamine cam özellikleri darbe anında kırılıp dağılmaz. Sadece kırılan bölgede çatlaklık oluşur ve o çatlaklık devam eder.

                                         Lamine Cam Özellikleri

Lamine Camlar Nerelerde Kullanılır?

Güvenlik sektörünün pek çok alanında,  lamine camlara rastlamak mümkün.  Peki, lamine cam nerelerde kullanılır?  Lamine camlar güvenlik açısından risk oluşturacak yerlerde, vitrin camlarında, merdiven küpeştelerinde, kış bahçesi gibi yere cam döşemelerinde, akvaryum camları gibi alanlarda kullanılmaktadır. Lamine cam kalınlıkları 2mm+2mm cam birleşiminden olmak üzere 6+6 12 mm kalınlığa kadar olmaktadır.

Lamine camlar üretici fabrikalarda büyük plakalar halinde üretildiği gibi, belirlenen ölçülere göre tek cam olarak kesilerek özel lamine fırınlarında lamine haline de getirilebilmektedir. Lamine camlar özel cam kesici elmaslar ile kesilir, sonradan delik açılma işlemi yapılamaz. Kesim yapılırken çapak atmamasına özen gösterilmelidir. Lamine camın alacağı bir darbe sonucu kendi içerisinde çatlaklık oluşarak, camın tamamını kaplayabilmektedir.

                               Lamine Cam Nerelerde Kullanılır

Lamine Cam Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Lamine cam fiyatları hesaplamak için ilk önce ölçülere bakılması gerekmektedir. Lamine camlar birden fazla ölçüde ise özel optimizasyon denilen bilgisayar ortamında en az fire verecek şekilde plaka ölçüsüne göre ayarlanır. Kalan ebatlardaki lamine camların değerlendirilmesi bakımından firenin iyi ayarlanması çok önemlidir. Vitrin camlarının fiyatları belirlenirken ne kadar plaka kullanılıyorsa o şekilde bir hesaplama yapılır. Ya da eğer ölçüler küçük ve fire oranı çok fazla ise, ölçüler genişlik ve yükseklik ölçüleri çarpılarak m2 si bulunur. Ve m2 üzerinden lamine maliyeti hesaplanarak fiyat belirlenir. Bazı özel lamineler kullanım şekline göre bir tarafı düz diğer tarafı buzlu, mat, renkli camlardan oluşabilmektedir. Bütün bu unsurlar lamine cam  fiyatlarında farklılık gösterir. Lamine cam fiyatlarının doğru alınabilmesi için ölçülerin mutlaka doğru alınması gerekmektedir.

Lamine Cam fiyatları, lamine cam imalatı, montajı, satışı, montajı için bizlere ulaşabilirsiniz.

0212 445 60 14

0533 437 60 14

www.asilcam.net

Sohbet İçin Tıklayınız
1
Scan the code
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabilrim ?