0212 445 60 14

Gürültü Kontrol Camı

Gürültü Camları

830-300x225

 

Gürültü Kontrol Cam ( Trc Akustik Lameks )

İnsan sağlığını büyük ölçüde tehdit eden seslerin yaşam alanlarına girişini önlemek adına kullanılan cam türlerinden biri gürültü kontrol camıdır. Gürültü kontrol camı yardımı ile doğrama, çatı ve duvarlarda ses yalıtım önlemleri alınabilmekte ve dışarıda meydana gelen gürültü içeriye giremediği için oldukça sessiz mekânlar elde edilebilmektedir.

            Gürültü kontrolünün en pratik ve en kolay yolu olarak bilinen gürültü kontrol camı ayrıca ısıcam ünitelerinde değişik kalınlıklarda cam kullanılabilmesi ve cam türlerinden birinin de Lateks olması nedeni ile oldukça fayda sağlamaktadır.

Gürültü kontrol camları iki cam plakanın bağlayıcı ve ses emici özelliği bulunan PVB tabaka ile basınç ve ısı yardımıyla birleştirilmesi neticesinde üretilmektedir. Ses yalıtımına çok ciddi katkıları bulunan cam birinci sınıf kalitede üretilmektedir. Burada unutulmaması gereken nokta ise tam olarak gürültü yalıtımı isteniyorsa yalnızca camda değil çatı, duvar ve doğramalarda da ayırıcı elemanların birlikte kullanılması gerektiğidir.

Gürültü Kontrol Camı Kullanım Alanları

            Gürültü kontrol camları adından da anlaşıldığı üzere sıklıkla ses yalıtımının zorunlu olduğu yerlerde tercih edilmektedir.    Sıklıkla konferans ve konser alanları, toplantı salonları, dershane, kütüphane ve hastane gibi yerlerde sık tercih edilen bir ürün olmak özelliğine sahiptir. Gürültü kontrol camları güneşin UV ışınlarının geçişlerini engellemede de oldukça etkilidir. Bu sayede mekanlarda bulunan kumaş ve mobilyaların renkleri çok uzun süre solmadan muhafaza edilebilmektedir.

            Tüm mekanlarda rahatlıkla kullanılabilen gürültü kontrol camları normal camlara oranla pek çok avantaja sahip olsalar da fiyat konusunda oldukça makul bir fiyat aralığına sahiptirler. Bu nedenle dileyen herkes gürültü kontrol camının sunmuş olduğu avantajlardan rahatlıkla faydalanabilmektedir.

            Gürültü Kontrol Camı Kalınlıkları

            Gürültü kontrol camı kalınlık olarak stoklarımıza 4mm+4mm ve 5mm+5mm olarak bulunmaktadır.

ÖZ ASİL CAM

Detaylı bilgi için bizi arayınız:  0 212 652 60 14

Sohbet İçin Tıklayınız
1
Scan the code
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabilrim ?