0212 445 60 14

Jaluzili Cam

Jaluzili Isıcam

            Kolay kırılabilen bir malzeme olsa da bazı özel yapım ürünler ile desteklendiği zaman son derece dayanıklı olabilen cam, günümüzde birçok alanda estetik görünümü arttırmak için kullanılan bir malzemedir. Kolay kırılabiliyor olması ve ince işçilikle işlenebilen bir yapısının bulunması nedeni ile cam sanayide faaliyet gösteren firma sayısı az, bu firmalarda çalışan işçilerin tamamı da nitelikli işçidir.

            Cam, farklı maddeler katılarak evrilebilen ve farklı özellikler verilebilen bir malzemedir. Öyle ki kurşungeçirmez cam olabildiği gibi üzerinden çok daha ağır yüklerin geçmesine rağmen kırılmayan cam da bulunmaktadır. Jaluzili ısıcam, cam olarak üretilen ürüne farklı malzemeler katılarak üretilen ve ham cam türevi bir üründür. Jaluzili ısıcam,
kullanıldığı alanlarda özellikle tercih edilen bir cam türüdür. Görüntüyü yansıtma ve ışığı geçirme gibi özelliklerinin kısıtlandığı, bazı özel uygulamalar ve yapım sürecine tabi tutularak üretildiği için jaluzili cam görüntü olarak diğer cam ürünlerinden farklıdır. Kalınlığı kullanıldığı yere göre değişse de estetik olarak daha güzel bir görünüm kazanması için bazı şekiller üzerine resmedilmektedir. Bu resimler veya görüntüler çizgi şeklinde olabileceği gibi gölgelendirme şeklinde de olabilmektedir. Jaluzili cam özellikle evlerin pencerelerinde kullanılan bir cam türüdür.

            Cam üretim aşamalarında çok titiz çalışmaları gerektiren bir üründür. Şekil verilmesi gereken türde ürünlerin üretilmesinde bu titiz çalışmalarda harcanan performans daha çok artmaktadır. Doğru üretildiği taktirde yıllarca sorunsuz olarak kullanılabilecek olan yapısı bulunmaktadır. Cam işçiliği bu nedenle ciddi bir iştir. Tecrübeli ellerde gerçekleşmediği zaman ortaya çıkan ürün tehlike saçabilmektedir. Kullanıldığı yere göre dış etkenlere ve darbelere karşı dayanıklı olması gereken cam ve türevi ürünlerin bu özelliği bulunmadığı taktirde risk oluşturmaktadır. Jaluzili cam, özellikle bu konular dikkate alınarak üretilen bir cam türevi üründür.

TÜM CAM FİYATLARI VE SİPARİŞ VERMEK İÇİN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

teleon

 0212 652 60 14
cep 0544 652 60 14

ÖZ ASİL CAM YAPI SAN VE TİC LTD ŞTİ.

 

Sohbet İçin Tıklayınız
1
Scan the code
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabilrim ?