0212 445 60 14

Buzlu Cam

Buzlu Cam

Buzlu cam , tek tarafı desenli olup, şeffaflığını büyük orandan yitirilmiş Cam türüdür.

Buzlu cam, renksiz ve renkli cam eriğinin biri desenli iki merdane arasından geçirilmesi suretiyle üretilen buzlu camların bir yüzü düz diğeri desenlidir. Desenlerin derinliği ve dokusu buzlu camın ışık ve görüntü geçirgenliğinini belirler.

mozaik-04

TELLİ CAM

Buzlu cam, geniş kullanım olanakları ile iç ve dış mekan tasarımlarında farklı seçenekler sunar. Otel, büro, lokanta, konut, eğlence yerleri dekorasyon uygulamalarında estetik zenginliklier yaratır. Ayrıca buzlu cam, temperlenerek darbe, basınç ve ısıl kırılmalarına karşı daha dayanıklı hale getirildiğinde, kapılar, korkuluklar, cam paravanlar, banyo ve duş kabinleri gibi insan güvenliğinin önem kazandığı alanlarda uygulanabilir.

4 mm kalınlığa sahip olan buzlu camlar; 2000, 1200, 1400 ve 1600 mm ebatlarındadır.  Bronz, Bal, mavi ve yeşil renklere sahip olan buzlu camlar kesilebilir, delinebilir.

Klasik Buzlu Cam

Klasik Buzlu camlar, Biri desenli iki merdane arasından cam eriyiğinin akıtılması yolu ile üretilen ve dekoratif amaçlı kullanılan bir camdır. Klasik Buzlu Camlar renksiz mandalin, Petek, Filiz, Hasır ve Toprak desenlerinden oluşmaktadır. Toprak desenin ayrıca bronz rengi de mevcuttur. Desenlerin derinliği ve dokusu buzlu camın ışık ve görüntü geçirgenliğini belirler. Emniyet gerektiren yerlerde temperli olarak kullanılmaktadır.

Telli Buzlu Cam

Telli Buzlu Cam, Işık geçirgenliği kadar güvenlik faktörüne de gerek duyulan yüzeylerde, sosyal ve endüstriyel yapılarda, asansör kovanları, iç bölme, balkon korkulukları ve başüstü camlamalarında yaygın olarak kullanılır. Telli Buzlu Cam, Kırıldığında parçalar halinde dağılmadığından yaralanmaların önlenmesinde etkin rol oynar. Yangın ısısı nedeniyle kırıldıktan sonra bile parçalar arasında boşluklar oluşmadığından alev ve dumanın başka bölgelere yayılmasını geçiktiren Telli Buzlu Camlar, test raporları ile belirlenen süreler için yangına dayanıklı cam olarak da kullanılır.

Buzlu Cam, Her desen ile rengin, farklı ışık ve görüntü geçirgenliği olması dekorasyonda tasarım zenginliği yaratır.

Buzlu Camlar Hangi Alanlarda Kullanılır ?

– Kapılarda

– Balkon korkulukları

– Banyolarda

– Mobilyada

– Pencerede

– Mutfaklarda

– Dekor amaçlı her yerde Buzlu cam Kullanılabilir .

En Çok Kullanılan Buzlu Cam Çeşitleri :

Buzlu cam 1

–  Toprak Buzlu Cam

–  Mandalin Buzlu Cam

–  Hasır Buzlu Cam

SİPARİŞ VERMEK İÇİN BİZLERİ ARAYINIZ :

TEL 1 : 0212 652 60 14

TEL 2 : 0544 652 60 14

ASİL CAM

Sohbet İçin Tıklayınız
1
Scan the code
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabilrim ?