0212 445 60 14

Lamine Cam

  Lamine cam çeşitli amaçlar için kullanılan cam çeşididir. Lamine camlar iki ya da daha fazla katmanın aralarına polivinil budral adı verilen sert koruyucu maddenin yerleştirilip basınç ve ısı ile kalıcı olarak birleştirilmesinden oluşmaktadır. Camlar birleştikten sonra cam panel gibi gözükmektedir.

       Lamine cam güvenlik amacı ile üretilen cam çeşididir. Kırıldığında polivinil pudral ara katman cam parçalarını tutarak dağılmalarını ve büyük parçalar oluşmalarını engellemektedir Bunun yanı sıra sönümleme etkisi ile ses yalıtımı özelliğini iyileştirerek UVE ışınlarını yaklaşık 0 bloke eder. Temperli ve bombeli gibi ısıyı güçlendirmiş camlardan üretilmektedir. Ayrıca Lamine camlarda kırılma riskleri de vardır.

            Özellikle kenarları kesilirken meydana gelecek mikro veya makro çatlaklar kırılma risklerini daha çok artırmaktadır. Kırılma risklerini ortadan kaldırmak için kenarlarına rodaj yapılmalıdır Standart lamine camlar 0.38 kalınlığında renksiz polivinil pudral ile üretilmektedir. 0.76-1.14- ya da 1.52 milimetre kalınlıklarda da üretilmektedir. Laminasyonlarda kullanılan camlar temperli ise 1.52 milimetre kalınlığında ise polivinil pudral ile üretilmektedir. Kesimleri ise lamine kesme masasında yapılmaktadır. Lamine kesme masasında camla alttan ve üsten aynı anda yapılmaktadır.

     Eğer lamine camlar düz cam kesimi masasında yapılırsa cam açısından sağlıksız bir uygulama olur ve lamine kesme masasına göre daha uzun zamanda kesilmektedir. Hatta kesim yapılırken camın zorlanması lamine camın kesilmeyen yerden çatlamasına neden olur. Kesim sırasında vatuzların camı sabit tuttuğuna ve mekanik ölçü sağlayıcısının cama tam bastığına dikkat edilmelidir.

            Kesim sonrası yıkama işlemi yapılmadan ve kurumadan yerine takılır. Bu camın korozyona uğramaktadır. Bu yüzden lamine camlar tek ünite halinde takılacak sa eğer yıkanarak takılmalıdır Kullanıldığı yerler pek fazladır. Çatı ve tavan camları, korkuluklar, rüzgârlıklar, banka şubeleri, okullar, sinema salonları vb. gibi yerler kullanıldığı yerlerden bazılarıdır.

Kullanım Alanları :

*Vitrinler
*Çatı ve tavan camları
*Rüzgarlıklar
*Küpeşte Korkuluklar
*İç bölme panoları
*Müzeler
*Banka şubeleri
*Hastaneler (Özellikle psikiyatri klinikleri )
*Trafiğin yoğun olduğu geçitler
*Okullar
*Çocuk yuvaları
*Polis merkezleri ve askeri kurumlar
*Aktivitenin yoğun olduğu spor kompleksler

4+4 şeffaf lamine cam
5+5 şeffaf lamine cam
6+6 şeffaf lamine cam
4+4 opak lamine cam
5+5 opak lamine cam
4+4 füme lamine cam
4+4 mavi lamine cam
4+4 yeşil lamine cam

teleon

 0212 652 60 14
cep 0544 652 60 14

 ASİL CAM YAPI SAN VE TİC LTD ŞTİ.

Sohbet İçin Tıklayınız
1
Scan the code
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabilrim ?