0212 445 60 14

Füme Cam

Füme Cam

Eğer balkonunuz, eviniz veya iş yeriniz sizi rahatsız edecek düzeyde ışık ve güneş alıyorsa, kullanacağınız cam çeşidi ile bu duruma önlem alabilirsiniz. Genellikle yüksek binaların ön cepheleri yere kadar cam ile kaplanır. Böylece manzaradan yararlanma olanağınız artar. Fakat bu mekânların tamamen cam olması güneşli günler de rahatsızlık yaratır ve manzaranızı perdeleriniz ile kapatmanız gerekir. Bu gibi durumları renkli camlardan yararlanarak bu durumun önüne geçmeniz mümkün olmaktadır.

Bu camlardan en çok kullanılanı füme cam olmaktadır. Füme cam adını renginden almaktadır. Balkon kaplamalarında çoğunlukla 5 renk kullanılmakta bu renkler şeffaf, mavi, bronz, füme ve yeşil olmaktadır. En çok tercih edileni ise füme cam olmaktadır. Çünkü bu renk geniş mekânlarda güneşi ve yoğun ışığı engellemede en başarılı olan renk olmaktadır. Ayrıca koyu renkli olduğu için, siz dışarıyı rahatlık ile görürken, dışarıdan sizin görünmeniz çokta mümkün olmamaktadır. Balkon kapatmada kullanılan füme camlar ise genellik ile 8 ve 10 mm kalınlığında olan, oldukça sağlam temperli camlardır. Böylece uzun vadelerde kullanabilirsiniz. Basınçtan ve darbelerden minimum düzeyde etkilenirsiniz. Füme cam sadece balkon kapatmada kullanılmaz.

Lüks rezidanslarda, yüksek plazalar da ve iş yerlerinde genellikle ön cephede küçük camlar yerine füme renkli bu camlar kullanılır. Böylece çalışanlar kendilerini daha rahat ve ferah bir alanda çalışıyormuş gibi hissederler. Aynı zamanda füme renkli camlar ışığı da filtreler ve çalışanlar rahatsızlık duymazlar. Kullanım alanlarını yüksek binalarla da sınırlamak doğru olmayacaktır. Her ne kadar yüksek binalarda bu camların keyfini sürmek çok daha kolay olsa da, giriş kat iş yerlerinde de sıkça tercih edilmektedir. Örneğin; bilindiği üzere genellikle gözlükçü, emlakçı gibi dükkânlar giriş katta olmasına rağmen yere kadar cam olmaktadır. Bu tarz mekânlarda da oldukça şık bir tercih olacaktır.

TÜM CAM FİYATLARI VE SİPARİŞ VERMEK İÇİN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

teleon

 0212 652 60 14
cep 0544 652 60 14

ÖZ ASİL CAM YAPI SAN VE TİC LTD ŞTİ.

Sohbet İçin Tıklayınız
1
Scan the code
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabilrim ?