0212 445 60 14

Füme Lamine Cam

lamine cam

Füme Lamine Cam

Lamine camlar özel bağlayıcı PVB tabakaları yardımı ile iki ya da daha çok cam plakanın basınç ve ısı altında birleştirmesi ile üretilmektedir. Füme lamine cam ise adından da anlaşıldığı üzere füme renkli bir görünüme sahiptir. Herhangi bir sebepten dolayı füme lamine cam kırılsa dahi parçaları tutar. Cam parçaları kırılıp dökülmediği için de füme lamine cam diğer lamine camlarda olduğu gibi emniyet ve güvenlik camı olarak tanımlanmaktadır. Füme lamine cam kırılma nedeni ile oluşabilecek yaralanmaların önüne geçmektedir.

            Avantajları normal cama oran ile oldukça fazla olan füme lamine cam özellikle şık ve estetik görünümü sebebi ile çok tercih edilmektedir. Lamine cam bir yandan diğer yana istenmeyen geçişleri önler ya da geciktirir. Özellikle ses yalıtımının gerekli olduğu mekânlar ile zararlı UV ışınlarından korunulunması gereken yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır. En sık kullanım alanları ise baş üstü ve laminason eğimli camlamalarının iç camlarıdır.            Füme lamine camlar düşük UV geçirgenlikleri yardımı ile eşyaların natürel renklerinin uzun süre korunmasına da yardımcıdır.

Füme Lamine Camların Kullanım Alanları

Füme lamine camlar genel olarak kalabalık insanlar tarafından yoğun olarak kullanılan yerlerde tercih edilmektedir. Evlerde daha çok vitrinlerde, tavan ve çatı camlarında ve rüzgârlıklar da kullanılan camlar işyerlerinde de sık olarak tercih edilmektedirler.

Ayrıca şık görünümleri sebebi ile banka şubeleri, müzeler, iç bölme panoları, hastaneler, anaokulları ve kreşler, hastaneler, polis merkezleri ile askeri kurumlar ve spor tesislerinde de en çok kullanılan cam türleri füme lamine camlardır. Lamine camlar dayanıklılıkları ve uygun fiyatları ile de en akılcı seçimlerin başında gelmektedir.

Füme Lamine Cam Kalınlıkları

Füme lamine cam kalınlıkları 4+4 mm ile 5+5 mm. olarak üretilmektedir.

ÖZ ASİL CAM

Detaylı bilgi için bizi arayınız:  0 212 652 60 14

Sohbet İçin Tıklayınız
1
Scan the code
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabilrim ?