0212 445 60 14

Pvc’den Cam Nasıl Sökülür ?

Pvc’den Cam Nasıl Sökülür ?

            Günümüzde pvc dediğimiz şey aslında camı kaplayan bir tür plastiktir. Bu plastik bugün o kadar çok yaygın bir hale gelmiştir ki nerdeyse hemen hemen bütün evlerde bulunmaktadır. Bu PVC’lerin son dönemde popüler olmasının altında yatan sebeplerden biride hem fiyatlarının oldukça uygun olması hem de takılmasının ve sökülüp çıkarılmasının oldukça basit olmasından dolayıdır. Eğer ki taktığımız PVC’den memnun değilsek de söküp yerine yeni bir cam kaplama yapma imkânı bulunmaktadır.

İstanbulcamci2

            Pvc’den cam nasıl sökülür sorusunun cevabı oldukça basittir. Pvc cam sökme işlemi için yapmanız gereken şey öncelikle pvc plastik yapımı olduğu için cama takılan bölgeyi biraz tornavida ile oyup o bölgeyi gevşeme olacaktır. O bölgeyi gevşettikten sonra ise içinde siyah renkli bir kordon bulunacaktır.

            Bu kordonu çıkardıktan sonra ise içindeki cam zaten boşlukta kalacak ve rahatlıkla camı çıkaracaksınız. Camı çıkarırken de dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Camı çıkarırken de pvc dediğimiz camı kaplayan plastik yapıya da zarar vermeden çıkarmaya dikkat edin. Çünkü tekrar tekrar pvc’ler kullanılabilir.

            Pvc fiyatları ise bugün piyasada bulunan camı kaplayacak birçok maddeye göre oldukça uygundur. Örneğin camı kaplayan bir madde olan ahşapta aynı işi görmektedir. Ama fiyatı oldukça pahalı olduğundan dolayı ve çıkarması da ayrıca takması da büyük problem olduğu için pek tercih edilmemektedir. Ama şu unutulmamalıdır ki tahtadan olan kaplayıcılar yani ahşaptan yapılar pek tercih edilmiyor olabilir yüksek fiyatlardan dolayı ama oldukça katlı malzemelerden yapılmaktadır.

 

Sohbet İçin Tıklayınız
1
Scan the code
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabilrim ?