0212 445 60 14

Lamine Cam Nedir Çeşitleri Nelerdir ?

Lamine Cam

Lamine Cam, Çeşitli Amaçlarla Kullanılan cam çeşitidir. Lamine Cam, Halk dilinde Kırılmaz cam olarak bilinsede aslında kırılan fakat dağılmayan camdır. Plaka haline getirilmiş lamine cam, iki plaka camın iki tarafıda yapışkanlı bir folyo ile birleştirilmesi ile oluşur. Böylece camın mukavemeti arttığı gibi kırılsa dahi dağılmayıp bir arada kaldığı için hırsızlık vb gibi durumlara karşı önemli tercih sebebidir.

Lamine cam renkli renksiz pvb, renkli renksiz ve yansıtıcı cam kombinasyonlarıyla üretilebilmektedir. Bunun yanı sıra lamine cam gerektiği takdirde temperli cam kombinasyonlarıyla üretildiği gibi yalıtım üniteleri bünyesinde de yer almaktadır.

Lamine cam üretimi temel olarak aşağıdaki bileşenlerden meydana gelir.

– Cam plakalarını besleyen sistemler,
– İki veya daha fazla cam plakasının aralarına PVB, vb. ara katmanları yerleştiren sistemler,
– Cam plakaları ve aralarına yerleştirilmiş PVB, vb. malzemelerden oluşan katmanları ısı ve basınç yardımı ile birleştirerek yapıştıran fırınlar.
– Lamine cam toplama sistemleri.

Lamine Cam İşleme Ve Uygulama :

– Lamine camlarda ısıl kırılma riskleri vardır. Lamine camın kenar kesimi sırasında oluşabilecek mikro ve makro çatlaklar bu riski artırmaktadır. Riski ortadan kaldırma yöntemlerinden biri, lamine cam kenarlarına özel makineler ile rodaj taşlama yapılmasıdır.

Lamine Cam Çeşitleri İse Şunlardır,

– Şefaf Lamine cam

– Opak Lamine cam

– Füme Lamine cam

Lamine Cam Kullanım alanları ,

Çatı ve tavan camları, Rüzgarlıklar, Korkuluklar, Vitrinler, İç bölme panoları, Müzeler, Banka şubeleri, AVM’ler, Hastaneler (Özellikle psikiyatri klinikleri ) Trafiğin yoğun olduğu geçitler, Okullar, Sinama Salonları, Çocuk yuvaları, Polis merkezleri ve askeri kurumlar, Aktivitenin yoğun olduğu spor kompleksler.

Lamine Cam Kalınlık ebatları :

3+3 , 4+4 , 5+5 , 6+6

ÖZ ASİL CAM : 0212  652 6014

Sohbet İçin Tıklayınız
1
Scan the code
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabilrim ?