0212 445 60 14

Cam Rodajlama Zımparalama İşlemi

Cam Rodajlama

Cam Rodaj , camın kenarının el kesmemesi ve estetik açısından daha hoş durması sağlayan cam zımparalama işlemdir.

Cam Rodaj ,Cam kenarlarının ve köşelerinin keskinliğinin alınması işlemine bant rodaj, 90° ve 45° eğimlerle perdahlanması işlemine düz rodaj, yay biçiminde perdahlanması işlemine ise balık sırtı veya C rodaj, kademeli olarak rodajlanmasına ise profil rodaj denir. Parlatma, rodaj sonrası matlaşan kesim yüzeyinin ikinci bir işlemle parlatılmasıdır.

Cam hayatımız içerinde bir çok alan da kullanılmaktadır. Sağlık konusunda camdan daha güvenli hiç bir saklama kabı bulunamaz.
Rodajlama, Cam masalar, cam sehpalar, bardaklar, vazolar, cam duş kabinleri,cam raflar, sürekli olarak elimizle temas halinde bulunan ürünlerdir. Bu ürünlerin tamamı elimizin kesilmemesi için RODAJ yapılmak zorundadır

cam_taslama

Cam rodajı her kalınlığa göre üretilmiş dairesel elmas kaplı taşlar ile yüksek devirli motorlar yardımı ile aşındırılarak yapılmaktadır. Bu işlem sırasında SU olmazsa cam hemen kırılır. Su olmadan cam aşındırılması mümkün değildir. su ile birlikte elmas yardımı ile kenar keskinlikleri giderilir. 4-5-6-8-10-12-15-19mm camlar standart cam kalınlıkları olup daha sonra standart dışı 19-60mm e kadar cam kalınlıkları rodaj makinelerinde uygulanabilmektedir.
Üretilen her cam rodaj yapılmalı mı dır ?
Hayır. Böyle bir kullanım zorunluluğu yoktur. Ancak camın büyük cephelerde kullanılırken doğrama içerinde kalan kısımları görülmese de rodaj yapılması ile ilerde çatlamaların önüne geçilebilmektedir.

Cam Rodajlama İşlemi İçin Bizi Arayınız : 0212 652 60 14

ÖZ ASİL CAM

Sohbet İçin Tıklayınız
1
Scan the code
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabilrim ?