0212 445 60 14

Renkli Cam

Renkli Cam

            Cam diğer adıyla sırça, saydam ya da yarısaydam, çoğunlukla sert ve kırılgan olan ve sıvıların muhafazasına imkân veren camlar, inorganik ve amorf yapıda katı bir malzemedir. Eski çağlardan itibaren kullanılan camlar, günümüzde inşaat malzemesi, süs eşyası olarak cam kullanılmaktadır.

Günümüz basit araç gereçler yapımından, iletişime hatta uzay teknolojilerinde halen çok yaygın olarak kullanılan camlar; aynalar, mikroskoplar, teleskoplarda, fotoğraf makineleri, gözlüklerde, dekoratif alanlar da ve renkli cam eşyalarında, pencerelerde ve birçok yerlerde de kullanılır.

Kimyasal etkilere ve atmosfer şartlarına maruz olan, ticari camların kimyasal açıdan dayanıklı olduğu için pencerelerde kullanılır.

 

Renkli Camlar

Eritme öncesinde, cam harmanına renklendirici katkıların ilavesiyle elde edilir. Günümüzde renkli cam kullanım alanı gittikçe artmaktadır. Muhtelif renklerdeki renkli camlar, yalıtım camı kombinasyonlarında düşük yansıtmalı güneş kontrol kazançları sağlarken, güneş ve ısı kontrol kaplamaları camlar ile ayna üretiminde alt cam olarak da kullanılabilirler yapımında kullanılırlar. Ağırlıklı olarak giydirme cepheli konut dışı yapılarda olmak üzere güneş kontrolü gerektiren bütün yapılarda ve pencerelerde, parapetlerde, duvar önlerinde, çatı ışıklıklarında ve korkuluklarda renkli cam kullanılır.

Ayrıca masa, sehpa, raf, kapı, duş kabini ve ara bölme camı olarak dekorasyonda kullanılan renkli camlar dekoratif olarak evlerde tercih edilmektedir. Sürekli değişen dünyada eskiden kullanılan düz camlar yerini renkli camlara bırakmaya başladı.

Bu Sezonun Modası Renkli Camlar

Renkli cam aksesuarlar, özellikle de el işi atölyeden çıkan özel tasarımlar, evlerin baş köşesinde yerlerini almaya başladı. Bu sezon vazolarda, kül tablosunda ve mumluklarda kullanılan renkli camlar eve enerji katıyor. Son günlerde özel tasarım objelerde de kullanılan renkli camlar evinizde yenilik ve modern bir yaklaşımla buluşturuyor. Ev modasında bu sezon Renkli Cam modası başladı.

TÜM CAM FİYATLARI VE SİPARİŞ VERMEK İÇİN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

teleon

 0212 652 60 14
cep 0544 652 60 14

ÖZ ASİL CAM YAPI SAN VE TİC LTD ŞTİ.

Sohbet İçin Tıklayınız
1
Scan the code
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabilrim ?