0212 445 60 14

Lamine Cam Nedir ?

Lamine Cam Nedir ?

             Hayatımızın hemen hemen her alanında yer alan cam malzemesinin birçok işlevi vardır. Özellikle lamine cam kullanımı güvenli bir seçenek olmasından dolayı daha sıklaştırılmıştır. Ancak lamine camın aslında ne olduğu konusunda bir hataya düşülmesi söz konusudur.

lamine-cam

 Lamine cam nedir diye merak edenler, kırılmaz cam cevabını doğru sansa da, bu yanlıştır. Lamine cam da kırılır ancak diğer camlar gibi dağılmaz. İki cam levhanın yapıştırıcı aracılığı ile birbirine yapıştırılması sayesinde daha güçlü hale getirilmiş bir üründür.

 Lamine Cam Neden Tercih Edilir?

             Daha çok araba camlarında tercih edilen bu ürünün daha güvenli olması nedeniyle kullanımının arttığı görülmektedir. Lamine cam kırıldığı anda dağılmadığı için, olası kaza durumlarında yaralanma riskini de azaltacaktır. Bina pencerelerinde de tercih edilmesi, tamamen aynı sebeplerden ötürüdür. Aynı zamanda ultraviyole ışınlarının geçirilmesini de %97 oranında azaltıcı bir etkiye sahiptir.

 Lamine Camlar Hangi Alanlarda Kullanılıyor?

             En çok araba camlarında olmak üzere, kurşungeçirmez cam ihtiyacının olduğu her alanda da sıklıkla kullanıldığı görülmektedir. Akustik geçirmez, kurşungeçirmez, sensör tutucu, ayna özellikli ve gizli rezistanslı ısıtmalı lamine cam türleri de vardır. Arabanın her alanındaki camında tercih edilebilir. Arka, ön ve yan kısımlar olmak üzere komple lamine cam ile yapılan arabalarda, camdan dolayı oluşacak kazaların önüne geçilmiş olur. Lamine cam, diğer cam türlerine göre çok daha dayanıklı ve güvenli bir üründür.

 

Sohbet İçin Tıklayınız
1
Scan the code
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabilrim ?