0212 445 60 14

Cam Montajı Nasıl Yapılır ?

Cam Montajı Nasıl Yapılır ?

            Cam üretimi için gerekli olan ham madde depolanıp su ile karıştırıldığında düz bir cam elde edilmektedir. Camın her yerinin aynı kalınlık ve yoğunlukta olması gerekmektedir. Aynı kalınlığı elde edebilmek için lazer tarayıcılar kullanılabilmektedir. Cam sertleşme sürecini tamamladıktan sonra kesim aşamasına geçiş sağlanmaktadır. Cam nasıl takılır, nasıl monte edilir sorularının cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.

cammontaji

            Cam montajı yapılırken öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken durum iş güvenliğidir. Montaj yapılmadan önce veya yapılırken iş güvenliğine çok dikkat edilmelidir. Sistemin montajını yapmak için an duvarlardan biri baz alınmalıdır. Üst kasa profili üzerindeki açılan deliklerden vida ile üst tarafa monte edilmelidir.

             Alt kasa profili ise aynı şekilde alt tarafa monte edilmelidir. Bunlar yapıldıktan sonra cam ikisi arasına konularak takılmalıdır. Cam takma işlemi sırasında çok dikkatli olunmalıdır. Üst tarafa takılan vidalar ile ara kapak birleştirme ayarları yapılmalıdır. Cam tekerlekli ise bu işlemin mutlaka yapılması gerekmektedir. Alt kasada aynı şekilde alt tarafa vidalar ile sabitlenmelidir. Bu işlemden sonra yan taraflara ise yan profiller takılmalıdır. Çıkış ağızlarını takmak için ise alt ve üst çıkış plastikleri sökülmeli ve frenin parçaları diğer tarafa getirilmelidir.

             Çıkış ağzı kanalları takıldıktan sonra frenler yerine yerleştirilmelidir. Kanatlar takıldıktan sonra mutlaka ayarları yapılmalı ve frenler sabitlenmelidir. Bu işlemlerin hepsini tamamladıktan sonra çıkış ağızları tekrar yerine takılmalıdır. Son olarak yapılan işlemler kontrol edilmeli, sistemin doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığı ve camların düzgün bir şekilde açılıp açılmadığı kontrol edilmelidir.

 

Sohbet İçin Tıklayınız
1
Scan the code
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabilrim ?