0212 445 60 14

Isıcam Nedir ? Özellikleri Nelerdir ?

Isıcam Nedir?

Isı yalıtım sistemlerinde camın önemi büyüktür. Bir evin, binanın hemen  hemen büyük bir bölümünü oluşturan camların özellikleri ne kadar iyi olursa, hem ısı yalıtımı hem de ekonomi açısından önemli etkenler sağlar. Bu nedenle ısıcam nedir diye sorulduğunda, ‘’iki düz tek camın birleşerek ısı yalıtım oluşturmasına ısıcam denir’’ diyebiliriz. Isıcam diğer bir değişle çift cam iki tek camın arasına belli kalınlıkta cam çıtası konularak birleşmesi ile elde edilir. Cam arasında bulunan cam çıtası ve cam birleşimini sağlamak amacıyla kullanılan tıhakol adlı kimyasal madde ile içerdeki havanın dışarıya çıkmasına, dışarıdaki havanın da içeriye girmesine engel olur. Önceleri bina pencerelerinde tek camlar kullanılmaktaydı. Isıcamın keşfedilmesi ile son yıllarda bütün binalarda tek camlar ısıcama dönüştürülmeye başlanmıştır.

Isıcam,Nedir,Özellikleri Nelerdir?,

 

 

 

 

 

 

 

 

Isıcam Özellikleri Nedir?

Isıcam ya da diğer adı ile çift camlar günlük hayatımızın önemli unsurları arasında yerini almıştır. Özellikle soğuk kış aylarında ısıcamın önemi daha iyi anlaşılmaktadır. Peki, Isıcam Özellikleri nedir? İki şeffaf tek camın cam çıtası ile birbirine birleşmesi ile ısıcam özelliğini oluşturur. Isıcam kalınlıkları 3mm camdan başlamak üzere 3+11+3 veya en çok tercih edilen 4+11+4 cam kalınlıkları kullanılmaktadır. Standart olarak genellikle 11 lik cam çıtası kullanılırken, pvc boşluk ölçüsüne göre çıta kalınlığı 16mm e kadar yükselmektedir.

Isıcam normal klasik şekilde olduğu gibi, konfor ısıcam, jaluzili ısıcam, karolajlı ısıcam, renkli ısıcam gibi pek çok çeşitlerde de üretilmektedir. Klasik ısıcam dışında en çok tercih edilen sistem konfor ısıcamlardır. Peki, ısıcam konfor nedir? Konfor ısıcam klasik ısıcam arasına argon gazı doldurularak, ısı yalıtım dışında ses yalıtımını da sağlama özelliğidir. konfor ısıcamlarn özellikle gürültülü yerlerde oturanlar için ses yalıtım özelliği konfor ısıcam faydaları arasındadır.

Isıcam Özellikleri

 

 

 

 

 

 

 

 

Konfor Isıcamlar Nerede Üretilir? Nasıl Fiyat Alınır?

 Isıcam imalatı, cam üreticimi yapan atölye veya fabrikalarda imal edilmektedir. Fakat konfor ısıcamlar tozdan uzak olarak özel yerlerde üretilmelidir.. Dolayısıyla her cam üreticisi konfor ısıcam üretemez. İstanbul ısıcam konfor üretimi yapan bazı firmalar bulunmaktadır. Normal ısıcamdan farklı olarak argon gazı yüklenen konfor ısıcamların sonrasında tamir yapılma işlemi de zordur. Özellikle konfor ısıcamlara delik açılamaz. İçeriğindeki gazın iyi korunması özelliği açısından çok önemlidir. Konfor ısıcamların ayrıca güneş ışınlarını kırabilen özelliği de bulunmaktadır. Konfor ısıcam fiyatları m2 olarak hesaplanır. Genişlik ve yükseklik ölçüsü çarpılarak m2 bulunur. Cam kalınlık ölçüsüne göre ısıcam konfor fiyatından fiyatlandırılır.

Sohbet İçin Tıklayınız
1
Scan the code
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabilrim ?